Struktura

Struktura organizacyjna wspólnoty

Parafia Zesłania Ducha Świętego w Warszawie

Pasterz: ks. Sławomir Nowakowski

Administrator: Isia Kacprzak

Wiceadministrator: Maciej Kacprzak

Adres: ul. Broniewskiego 44
01-771 Warszawa

E-mail: przyjacieleoblubiencabronek@gmail.com

Media:

Spotkania: poniedziałek, godz. 19.15, Sala Maxima

Wspólnota przy parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie zawiązała się na początku 2017 roku. Od tego czasu formujemy się pod opieką naszego pasterza, ks. Sławomira Nowakowskiego, który jest również proboszczem parafii i pełni ważne funkcje w warszawskiej kurii. Spotykamy się w poniedziałki, a raz w miesiącu wspólnie przeżywamy Eucharystię.

Obecnie wspólnota liczy sobie około sześćdziesięciu osób i jest to prawdziwe błogosławieństwo różnorodności. Formują się u nas zarówno osoby, które nie przekroczyły jeszcze dwudziestki, jak i młodzi duchem seniorzy, którzy mogą poszczycić się pięknym wiekiem ponad dziewięćdziesięciu lat. Jest z nami także Moderator Regionalna regionu warszawskiego, którą z dumą wspieramy w jej posłudze. W ramach wspólnoty powstało już kilka diakonii – muzyczna, techniczna, orędownicza i wstawiennicza – które posługują w trakcie naszych cotygodniowych spotkań i nie tylko. Prowadzimy też własną wypożyczalnię książek.

Jako część wspólnoty parafialnej staramy się również czynnie włączać w życie parafii. Bierzemy udział w przeróżnych wydarzeniach – od parafialnych pikników odpustowych, przez msze wotywne do Ducha Świętego połączone z adoracją i uwielbieniem, aż po spektakle okolicznościowe i dyżury w kawiarence.