Projekty Małżeństwa


Pomagamy małżeństwom poprzez:

1) Telefon Nadziei dla małżeństwWspółczesny świat bywa niezwykle trudny, szczególnie dla rodzin. Trudności w sposób szczególny doświadczają małżonkowie, którzy narażeni na różnorakie ataki i pokusy, nie potrafią się bronić. Często małżeństwa w kryzysie nie wiedzą do kogo się zwrócić, boją się niezrozumienia lub po ludzku nie mają już siły walczyć. To wszystko sprawia, że wiele małżeństw się rozpada, nie dając sobie szansy na naprawę sytuacji.

Kryzys małżeński nie zawsze musi się wiązać z końcem związku, ale może być początkiem nowego rozdziału wspólnego życia. Wszystko zależy od naszych decyzji i chęci naprawy relacji. Trudna sytuacja może na nas wymusić działania naprawcze, które być może zaniedbywaliśmy przez wiele lat. Może to być dla nas przebudzenie i rozpoczęcie czegoś lepszego.

    Aby przetrwać kryzys i wyjść z niego umocnionym potrzebujemy konkretnego wsparcia. Konieczne jest wsparcie Bożą łaską, która jest podstawą wychodzenia z każdych trudności, ale również często niezbędny  jest ktoś, kto pomoże obiektywnie spojrzeć na daną sytuację. Dobrze by było, gdyby był to ktoś doświadczony, na przykład terapeuta lub doradca rodzinny. Warto też porozmawiać z innym małżeństwem, które ma podobne doświadczenia wychodzenia z kryzysów. Ważne jest, aby nie zostawać z trudnościami samemu, bo istnieje wtedy duże ryzyko porażki i rozpadu związku.

    Wspólnota  Przyjaciele Oblubieńca uruchomiła specjalny Telefon Nadziei dla małżeństw, gdzie małżonkowie przeżywający problemy mogą porozmawiać z innym małżeństwem.

Dyżur przy telefonie pełnią doradcy rodzinni Dorota i Artur Lewtak, małżeństwo z ponad siedemnastoletnim stażem oraz rodzice trojga dzieci. Dorota i Artur są absolwentami Nauk o rodzinie (KUL) i Archidiecezjalnego Studium Życia Rodzinnego, od wielu lat zaangażowani w pomoc małżeństwom. Prowadzą rekolekcje, kursy i warsztaty dla małżeństw. Są autorami weekendowych kursów: „Małżeństwo – Ogród Pana” i „Przysięga małżeńska – taniec w objęciach Boga”. Przeprowadzili również kilka edycji dziesięciotygodniowych, autorskich warsztatów małżeńskich w lubelskich parafiach. Prowadzą małżeńskiego bloga: malzenskiezmagania.pl.2) Warsztaty małżeńskie 

   Jeśli pragniesz głębszej relacji ze swoim współmałżonkiem…
   Jeśli pragniesz jedności małżeńskiej, ale nie wiesz od czego zacząć…
   Jeśli coraz trudniej jest Ci się porozumieć ze współmałżonkiem…
   Jeśli Twoje małżeństwo przeżywa kryzys …To zapraszamy na Warsztaty Małżeńskie, które poprowadzą Was do pogłębienia Waszej relacji i miłości małżeńskiej. Warsztaty Małżeńskie są skierowane do wszystkich małżeństw (niezależnie od stażu), które pragną pogłębiać swoją miłość i jedność w związku.

  Czas warsztatów to czas, w którym małżonkowie będą odkrywać Boży zamysł na ich związek, to również czas modlitwy, słuchania konferencji, świadectw, a także czas wprowadzania usłyszanych treści w życie, czyli nauka prawidłowych postaw poprzez warsztaty (praca wyłącznie w parach małżeńskich).

  Warsztaty Małżeńskie to cykl 10 spotkań na które zapraszamy Ciebie z Twoim współmałżonkiem,
  podczas których będziesz mógł pogłębić tematy takie jak:

   - Bóg jako źródło miłości,
   - Trzy najważniejsze relacje w życiu człowieka,
   - Komunikacja w małżeństwie,
   - Czystość w małżeństwie,
   - Dzieci,
   - Finanse w małżeństwie,
   - Przebaczenie, pojednanie w małżeństwie
   - Życie Słowem Bożym w codzienności
   - Zagrożenia i walka duchowa w małżeństwie

  Dlaczego warto przeżyć Warsztaty Małżeńskie? Ponieważ to jest czas, w którym:
  - Pan Bóg pragnie działać w naszych małżeństwach
  - otwieramy się na siebie (poznajemy swoje pragnienia i myśli)
  - uczymy się poruszać dla nas „trudne tematy”
  - uczymy się jak cieszyć się sobą w codzienności
  - uczymy się przezwyciężać codzienne trudności
  - uczymy się rozwiązywać konflikty i problemy

  Zaufaj i daj się poprowadzić, zawalcz o ten czas dla siebie i swojego współmałżonka, a zobaczysz,jak Twoja miłość małżeńska się zmienia.

  „Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was – wyrocznia Pana – zamiarów
  pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość jakiej oczekujecie.” (Jr 29, 11).

  3) Seminarium Odnowy Wiary dla małżeństw


  Seminarium Odnowy Wiary to niezwykły czas odnowy relacji z Bogiem i współmałżonkiem. Podczas cyklu dziesięciu spotkań, będziesz mógł doświadczyć Bożego działania w Twoim życiu i małżeństwie. Bóg zaprasza Ciebie do odnowienia swojej wiary oraz małżeńskiej miłości, którą On będzie chciał zanurzać w swojej miłości. Nie bądź bierny, zrób coś dla swojego małżeństwa i przyjdź.

  4) Wieczorki Małżeńskie

  • Serdecznie zapraszamy każde małżeństwo (niezależnie od stażu małżeńskiego) na Wieczorki Małżeńskie, które mają na celu umocnienie więzi i jedności małżeńskiej. To nowoczesna forma 8 spotkań, podczas których można usłyszeć konferencję tematyczną, a także spędzić czas na bliskości i dialogu ze współmałżonkiem. W każdym miesiącu tematyka będzie inna, po to, aby móc dotknąć wielu przestrzeni w małżeństwie. Podczas Wieczorków Małżeńskich nie ma odpytywania nikogo z posiadanej wiedzy, ale zostaną przedstawione konkretne i bardzo praktyczne narzędzia, dzięki którym małżonkowie mogą być razem szczęśliwsi. Każde małżeństwo otrzyma dla siebie stolik, przy którym będą mogli wykonać część warsztatową (dzięki rozdanym materiałom), a także posilić się ciastkiem, kawą/herbatą (do wyboru). Czas comiesięcznych spotkań to odnowienie i pogłębienie miłości do żony/męża. Przyjdź, zaryzykuj, a Twoje małżeństwo już nie będzie takie same!
  • Spotkania będę prowadzone przez małżeństwa odpowiedzialne za formację małżeństw w katolickiej wspólnocie „Przyjaciele Oblubieńca”.
  • CZAS TRWANIA: godz. 18.00-20.00


  TEMATYKA POSZCZEGÓLNYCH SPOTKAŃ:

  • 1 spotkanie: Źródło miłości i trzy najważniejsze relacje w życiu człowieka 
    • 2 spotkanie: Komunikacja w małżeństwie czyli jak mówić, żeby się zrozumieć 
    • 3 spotkanie: Czystość w małżeństwie
    • 4 Spotkanie: Dzieci  
    • 5 Spotkanie: Finanse w małżeństwie
    • 6 Spotkanie: Czym jest przebaczenie, pojednanie w małżeństwie 
    • 7 Spotkanie: Życie Słowem Bożym w codzienności  
    • 8. Spotkanie: Zagrożenia duchowe i nie tylko czyhające na małżeństwa, rodziny i walka duchowa 

    5) Konferencje i modlitwy NA ŻYWO

    Zapraszamy na nasze strony na Facebooku

    FB Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca

    FB Małżeńskie Zmagania


    oraz na platformie YouTube

    YT Przyjaciele Oblubieńca

    YT Małżeńskie Zmagania

    6) Weekendowe kursy dla małżeństw

    - kurs Wspólna Droga

    - kurs Małżeństwo-Ogród Pana

    - Przysięga Małżeńska

    - kurs Tobiasz i Sara