Projekty Kobiety

Aktualnie prowadzimy zapisy na:

REKOLEKCJE DLA KOBIET "Życie w harmonii" (30 czerwca-2 lipca 2023 r.) w Radnej Górze

KLIKNIJ, ŻEBY SIĘ ZAPISAĆ

  Niezależnie od Twojego wieku i powołania życiowego - potrzebujesz harmonii w życiu. Bardzo szybko przychodzi nam zapominać całkowicie o sobie spełniając potrzeby całego świata i zapominając o swoim sercu, marzeniach, pragnieniach, potrzebach, dobrostanie psychofizycznym. To niestety szybka droga do pędu życia, stresu, pośpiechu, perfekcjonizmu, zapominania o istocie życia, głębokich relacjach i smakowaniu życia. 

  Ten weekend pozwoli Tobie zatrzymać się w pędzie życia i naładować baterie.

  W trakcie weekendu będziemy równoważyć sferę duchowości, cielesności oraz rozwoju psychologicznego.
  Przeglądając się w lustrze Słowa Bożego i trwając w Jego świętej obecności - wierzymy, że każde kobiece serce powróci do harmonii i głębokiego pokoju.

  Doskonale znamy wizytę Jezusa w Betanii oraz diagnozę serca, którą postawił "Marto, Marto troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego" (Łk 10,41). W czasie tego weekendu będziemy chciały powrócić do planu Boga na nasze życie, do uproszczenia działań, postaw, myśli, pragnień, budowania relacji z sobą, Bogiem i ludźmi.

  Jeśli pragniesz poukładać swoje życie i doświadczyć równowagi między:

  • odpoczynkiem a działaniem
  • spełnianiem własnych potrzeb a służbą dla innych
  • samotnością (rozumianą jako twórcze bycie z samą sobą) a budowaniem bliskich relacji  Jeśli marzysz o:

  • odpoczynku
  • uproszczeniu życia
  • relaksie
  • harmonii
  • spontaniczności
  • głębszym kontakcie z Bogiem
  • wartościowych spotkaniach z innymi kobietami
  • spacerach po lesie/boso po łące
  • budzeniu się od śpiewu ptaków…

  … to serdecznie zapraszamy Cię na weekendowe rekolekcje dla kobiet “Życie w harmonii”, które organizujemy w dniach 30 czerwca-2 lipca 2023 r. w Domu św. Józefa w Radnej Górze.


  Bóg Cię widzi. Widzi Twoje uczucia, emocje i potrzeby.
  Pragnie, abyś odpoczęła przy Nim oraz na łonie natury.


  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *  W czasie weekendu planujemy:

  • konferencje (tylko trzy konferencje! nie chcemy zapełnić tego czasu zbyt dużą ilością treści),
  • warsztaty psychologiczne NVC,
  • warsztaty “Uwolnij ciało w tańcu”,
  • czas rozmów przy kawie
  • i wiele innych niespodzianek.

  Każdego dnia będzie Msza Święta.


  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


  Rekolekcje poprowadzą:

  • Izabela Ambroziak - żona i matka trójki dorosłych dzieci, z wykształcenia pedagog w specjalności resocjalizacja, absolwentka Studium Biblijnego, należy do wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, odpowiada za wspólnoty w Prowincji Warszawskiej, współprowadząca "Kobiece Poniedziałki" (konferencje on-line dostępne na kanale YouTube Przyjaciele Oblubienca), autorka projektu SIĘGAJ PO MOC (www.siegajpomoc.pl), pracuje w nurcie terapii krótkoterminowej, jest pedagogiem, coachem, mediatorem w nurcie NVC (Porozumienie Bez Przemocy (ang. Non-violent Communication), obecnie kończy Studium dla Małżeństw i Rodziny aby wspierać nie tylko kobiety ale i ich rodziny. Najlepiej odpoczywa na łonie natury i oczywiście w ruchu, lubi podróże te małe i duże, dobrą kuchnię i poranne cappuccino na tarasie we własnym ogródku. 
  • Ewa Zalewska - pracownik biura Wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca", odpowiedzialna za wspólnoty w Prowincji Siedleckiej wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, należy do wspólnoty przy par. Wieczerzy Pańskiej w Lublinie, posługuje m.in. jako głosząca i lider uwielbienia, współprowadząca "Kobiece Poniedziałki" (konferencje on-line dostępne na kanale YouTube Przyjaciele Oblubieńca), od 2016 r. prowadzi na Facebooku stronę Pełna wdzięku, organizatorka całodniowych konferencji "Pełna wdzięku. Świadoma swojej kobiecości" oraz "Pokochaj siebie". Oprócz ewangelizacji jej pasje to m.in. psychologia, psychodietetyka, medycyna naturalna (szczególnie wg św. Hildegardy). Najlepiej odpoczywa, gdy spaceruje po lesie, tańczy, słucha muzyki, pracuje w ogrodzie, jeździ na rowerze, czyta książki, gotuje i piecze - szczególnie testując nowe przepisy...
  • Urszula Cupriak -  żona, mama 4 dzieci, babcia 5 wnucząt, doradca pielęgnacji i makijażu, wraz z mężem prowadzi gospodarstwo ogrodnicze, należy do wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w Ożarowie Mazowieckim od początku jej istnienia, Wice Moderator Generalna Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca, absolwentka Studium Małżeństwa i Rodziny, formatorka, towarzyszy w rozwoju duchowym i osobistym, posługuje m.in. jako głosząca, lider uwielbienia, modlitwą uwolnienia wg. Neal Lozano, uprawniona do prowadzenia bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa wg programu RiN, współautorka książek "Małżeństwo poddane Chrystusowi", "Jezus uzdrawia małżeństwa ". Kocha rodzinę i ludzi, a jednocześnie uwielbia chwilę samotności i ciszy; taniec oraz wiosnę... 


  Warsztaty “Uwolnij ciało w tańcu” poprowadzi:Iwona Adach - Certyfikowany Instruktor Tańca Uwielbienia Worship Style, pedagog, tancerz i instruktor fitness. Taniec był zawsze największą pasją jej życia. Trenowała różne style taneczne: taniec towarzyski, współczesny, balet, fitness, styling. Podczas pierwszej edycji warsztatów „Kobieta w tańcu” odkryła nową formę uwielbienia: Worship Style, łączącą wszystkie poznane przez nią dotychczas style tańca i zachwyciła się nią. Odtąd pragnie dzielić się z innymi swoją nową pasją: uwielbieniem Boga, odkrywania swojego piękna i kobiecości przez taniec.

  .

  .

  .

  .

  .

  .

  .
  .
  .
  .

  POSŁUCHAJ KONFERENCJI DLA KOBIET (on-line)

  W ramach projektu #KobiecePoniedziałki pojawiały się (na Facebooku Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca oraz platformie YouTube Przyjaciele Oblubieńca, od marca 2021 do czerwca 2022) konferencje wraz z modlitwą na żywo, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, a także filmiki ewangelizacyjne dla kobiet.

  Kliknij poniżej, aby odsłuchać:

  #1 Kobiece Poniedziałki - Kobieta. CUDowny zamysł Boga

  #2 Kobiece Poniedziałki - OD LĘKU DO ODWAGI

  #3 Kobiece Poniedziałki - Kogo wpuszczasz do swojego serca?

  #4 Kobiece Poniedziałki - Ryzyko Miłości

  #5 Kobiece Poniedziałki - Wewnętrzna dziewczynka (spotkanie z psychologiem)

  #6 Kobiece Poniedziałki - Pielęgnacja twarzy (spotkanie ze specjalistką od wizażu twarzy)

  #7 Kobiece Poniedziałki - Dieta CUD (spotkanie z dietetykiem)


  Kobiece Spotkania Adwentowe - (nie) SPOKOJNE SERCE

  #8 Kobiece Poniedziałki - Twoje życie ma znaczenie

  Spotkania Wielkopostne

  #1 (byle)JAKOŚĆ ŻYCIA - Wielkopostne Spotkania dla kobiet 
  #2 poMOC W CIERPIENIU - Wielkopostne Spotkania dla kobiet

  #9 Kobiecy Poniedziałek - Duchowość Mamy 
  #10 Kobiecy Poniedziałek - DEBORA: pasja | wiara | odwaga w działaniu