Projekty Świadectwa uczestników rekolekcji

Świadectwa uczestników Wakacji z Bogiem:

 • Aneta, 44 lata - „Wakacje z Bogiem” to czas, w którym Bóg pokazał mi, że On nigdy nie robi sobie wakacji ode mnie. Kocha mnie i pragnie prowadzić w czasie pracy, odpoczynku i zabawy. Przypomniałam sobie prawdę, że Bóg chce mnie poprowadzić przez życie, że się mną opiekuje wtedy, kiedy Go o to poproszę. Te rekolekcje przypomniały mi także jaką miłością kocha mnie Bóg, i jaką miłością chce wypełniać moje serce w stosunku do moich najbliższych. Zobaczyłam też, gdzie popełniałam i nadal popełniam błędy w moim małżeństwie i rodzicielstwie. Ale też wiem, że jeżeli będę mocno pragnąć z całego serca, aby wyjść ze słabości Bóg mi pomoże, wystarczy Go prosić i ufać. Chwała Panu za ten wspaniały czas. 
 • Elżbieta, 68 lat - Z tych rekolekcji wyniosłam bardzo wiele wskazówek, jak sprawić, żeby nasze małżeństwo bardziej zbliżyło się do wzoru świętej rodziny. Na pewno pomogą mi w tym zasady dialogu małżeńskiego. Myślę, że karta z zasadami będzie stała w widocznym miejscu i często będziemy do niej wracali. Wektor naszego małżeństwa bardziej nastawię na dawanie i bycie darem niż na oczekiwanie. Bardzo się cieszę, że została podkreślona wartość SŁUCHANIA. Rada, żeby spotykać się i rozmawiać o swoich potrzebach jest bezcenna. Jak już to wybrzmiało na rekolekcjach, to nie ma innego wyjścia, jak wdrożyć tę zasadę w rytm naszego dnia. Uważam te rekolekcje za bardzo pomocne i pożyteczne. Bardzo mi odpowiadała organizacja rekolekcji, po obiedzie czas wolny, żeby przemyśleć i przedyskutować, to co rano usłyszeliśmy.
 • Aleksandra, 42 lata - Rekolekcje z Bogiem dały mi spokój, wypoczynek, ale też lepsze spojrzenie na mojego męża. Teraz już rozumiem dlaczego często myśli o niczym… Pomogły mi zrozumieć moją obojętność na wiele rzeczy w małżeństwie. Otwarły oczy na potrzeby męża. Codzienna Eucharystia pod dwoma postaciami dała mi ogromną bliskość z Bogiem, czułam Jego obecność cały dzień, nie było we mnie złości, nerwów, które często towarzyszą w codzienności. 
 • Henryk, 46 lat - Uważam, że powinno się przypominać co jakiś czas zagadnienia, które były poruszane na Wakacjach z Bogiem. Osobiście najbardziej zwróciły moją uwagę zagrożenia małżeńskie, ponieważ dotknęło to mojego związku osobiście. Pomimo 20-kilkuletniego związku, wkradły się oziębłość, materializm, monotonia. To spowodowało, że nasz – wydawać by się mogło udany  - związek zaczął się wypalać a nawet dogasać. Mieszkamy pod jednym dachem, ale można powiedzieć, że osobno. Spotykamy się podczas posiłków, czasem wymieniamy się „Co u Ciebie w pracy? Jak minął dzień?” i wracamy do swoich zajęć. Te rekolekcje spowodowały to, że podjęliśmy postanowienie o poprawie relacji, wspólnej modlitwie i walkę z zagrożeniami. Rekolekcje spowodowały ożywienie naszych uczuć na nowo. 

Świadectwa z kursu "Tobiasz i Sara"

 • Jolanta 48 lat: Uważam, że ten kurs powinno przeżyć każde małżeństwo. Jest tu cała wiedza na temat tego, jak powinno wyglądać życie w małżeństwie, aby małżonkowie mogli wspólnie dojść do Boga. Były to rekolekcje, których szukałam od dawna.
 • Paweł 48 lat: Nie miałem oczekiwań. Miałem trudny czas po izolacji domowej. To mnie oddaliło od mojej żony. Pan Jezus przyszedł z łaską powrotu jedności i miłości w naszym małżeństwie Odkryliśmy, że to razem możemy rozeznawać i pytać Boga w sprawach, które są dla nas ważne. Oddaliśmy wspólnie Panu Jezusowi wszystkie sfery naszego życia i nawet finansową, co do której miałem największe wątpliwości.
 • Małgorzata 46 lat: Bardzo dziękuję, za przyprowadzenie mnie do uczestnictwa w tym kursie. Dziękuję za animację z filiżanką. Był czas, że nasze małżeństwo było taką rozbitą filiżanką. Od tamtej pory staramy się trwać w spójności, wierności i wzajemnym zaufaniu, aby pozostała ona w całości. Nie miałam żadnych oczekiwań wobec kursu. Był on dla mnie darem wielu wartościowych treści, wiele słów i obrazów dotknęło mnie osobiście. Szczególnie bliskie było dla mnie świadectwo i głoszenie Piotra, bardzo emocjonalne i prawdziwe. Dziękuję za nie! Jestem bardzo wdzięczna za to, co Pan Bóg mi pokazał, co jeszcze można i trzeba poprawić w naszej relacji małżeńskiej. Będę starała się, żeby dzień codzienny nie zniweczył moich postanowień zmiany i doskonalenia naszej relacji oraz mojej relacji z Panem Jezusem.
 • Robert: Dzięki kursowi na nowo odkryłem skarb małżeństwa. Był to bardzo cenny czas dla naszego małżeństwa. Dziękuję za odważne i bardzo budujące świadectwa życia prowadzących. Wiem, że mam jeszcze bardzo dużo pracy przed sobą, ale czuję się napełniony siłą i Łaską Bożą.
 • Dominik 36 lat: Ten kurs to kurs przede wszystkim radości i jedności! Zbliżenia do Jezusa i żony. Pan Bóg dał 4 lata temu obietnicę, że potwierdza moje powołanie, że będziemy mieli dużo dzieci. Pan Bóg na tym kursie potwierdził tą obietnicę, więc wierze, że już niedługo będziemy mieli gromadkę dzieci. Z kursu wyjeżdżam z tym, żeby modlić się z żoną modlitwą nie „klepaną” a taką prosto z serca! I żebyśmy dbali o tą modlitwę i czas dla siebie.
 • Grażyna 49 lat: Dzięki kursowi zrozumiałam jak ważne jest małżeństwo i że trzeba o nie walczyć do końca życia. Bardzo zbliżyłam się do męża. Pan dał nam łaskę o której marzyłam – wspólne rekolekcje. Chwała Panu! Kurs daje wiele narzędzi, które można wykorzystać w przyszłości.
 • Podczas tego kursu Pan Bóg pokazał mi, jak ważne jest dbanie o relację z Nim, o ten czas dla Niego, ale również jak ważne jest dbanie o swoje małżeństwo, o wspólną modlitwę codzienną, o poświęcanie więcej czasu i uwagi mojemu mężowi. Tylko z Nim, tylko z Bogiem jesteśmy w stanie przetrwać wszystko.
 • Bóg utwierdził mnie w tym, że nasze małżeństwo to nie przypadek, a mój mąż to prezent od Boga. Ten kurs przypomniał mi o tym, że jestem darem dla mojego męża. Z nową ufnością chcę kroczyć w naszym małżeństwie, oczekując wypełnienia Jego obietnic wobec nas. Chwała Panu