Struktura

Struktura organizacyjna wspólnoty

Parafia Chrystusa Króla w Sanoku

Adres: ul. Jana Pawła II 55
38-500 Sanok

Spotkania: poniedziałek po Mszy Świętej o godz. 18.00 w dolnym kościele

Parafia Chrystusa Króla w Sanoku

"Jezus jest naszym zaspokojonym pragnieniem. Jest polem, które obsiewamy z miłością. I z którego zbieramy z modlitwą dziękczynną. On naszą mocą i schronieniem. Odczuwając głód uciekamy się do Niego. I szukamy Go, by zaznać ukojenia"

Wolą Pana, natchnieniem Ducha Świętego i staraniem ks. Roberta Blamy w maju 2018 roku w parafii p.w. Chrystusa Króla w Sanoku została zawiązana Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca.

Wspólnota jest owocem Seminarium Odnowy Wiary. Jest odpowiedzią na pragnienie prawdziwej przyjaźni z Jezusem - Oblubieńcem. Jest odpowiedzią na pragnienie głębokiej i żywej wiary, która zobowiązuje do podjęcia dzieła Nowej Ewangelizacji. Wspólnota liczy 70 członków w różnym wieku i różnych stanów.

Cotygodniowe poniedziałkowe spotkania po wieczornej Mszy Św. wypełnia modlitwa wspólnotowa, dzielenie w grupach owocami medytacji w oparciu o podręcznik formacyjny oraz konferencja podsumowująca tydzień medytacji głoszona przez kapłana opiekuna formacji. W każdy trzeci poniedziałek miesiąca gromadzimy się na otwartych dla wszystkich wieczorach uwielbienia.

Członkowie wspólnoty chętnie biorą udział w kursach ewangelizacyjnych, sesjach formacyjnych, posługują w diakoniach, organizują agapy i spotkania integracyjne.

Ksiądz Robert Blama zakończył posługę w naszej parafii i wspólnocie w listopadzie 2019. Nowym Pasterzem wspólnoty został ks. proboszcz Jacek Michno.

Pochylanie się nad Słowem Bożym, wzrastanie w wierze i wzajemne umacnianie w drodze do świętości daje nam radość bycia Przyjaciółmi Oblubieńca.