Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Rozpoczęliśmy IV Kapitułę Generalną Wspólnoty!


autor:

Rozpoczęliśmy IV Kapitułę Generalną Wspólnoty!

W piątek o godz. 19.00 w kaplicy Domu Rekolekcyjno-Formacyjnego „Dobre Miejsce” w Warszawie odbyła się uroczysta Eucharystia, która rozpoczęła IV Kapitułę Generalną naszej Wspólnoty. Zgromadziła ona ponad 200 administratorów i pasterzy z niemal 90 polskich i angielskich wspólnot.

Kapituła Generalna jest corocznym spotkaniem osób odpowiedzialnych za lokalne wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. W tym roku jej hasłem przewodnim są słowa, które prowadzą członków Wspólnoty w bieżącym roku formacyjnym – „W pokornej służbie”.

Mszy świętej przewodniczył ks. Krzysztof Morawik SAC, Moderator Prowincjalny Prowincji Lubelskiej, zaś homilię wygłosił ks. Krzysztof Kralka SAC, Moderator Generalny Wspólnoty. W homilii, odnosząc się do przeczytanych słów Ewangelii o męczeństwie św. Jana Chrzciciela, patrona Wspólnoty, wskazał, że niezależnie od okoliczności misją proroka jest głoszenie prawdy o Bogu. „Prorok nie daje się wciągnąć w polityczną poprawność ani w niewłaściwie pojmowane miłosierdzie względem słabości i grzechów. Nie ulega presji otoczenia, któremu nie podoba się jego nauka. Jest prorokiem, więc zna Boga i prawdę o Nim. I głoszeniu tej prawdy poświęca swoje życie” – mówił. Moderator Generalny przypomniał, że nasza Wspólnota jest zaproszona do bycia prorokiem i głoszenia prawdy o Bogu, która najpierw ma głęboko dotykać i przemieniać nasze serca, a następnie pociągać ku Bogu tych, wśród których żyjemy. „Koniecznie musimy zadać sobie te pytania: Czy dziś jako Wspólnota jesteśmy prorokiem, w którego nauczaniu słychać głos samego Boga? Czy ja jestem dziś prorokiem, wsłuchanym w Słowo Boże, żyjącym Nim i głoszącym Je innym? ” – powiedział w zakończeniu.

Moderator Generalny zaznaczył, że rozpoczynająca się Kapituła Generalna będzie czasem zbliżenia się do Boga i wsłuchiwania się w Jego głos, by rozpoznać Jego pragnienia i dążyć do ich realizacji w życiu osobistym i wspólnotowym. Dlatego tuż po Eucharystii wszyscy zgromadzili się na adoracji Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Prosimy o modlitwę, by ten ważny dla Wspólnoty czas stał się przestrzenią obfitego działania Ducha Świętego.