Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Zakończenie Seminariów Odnowy Wiary w diecezji zamojsko-lubaczowskiej

Prowincja lubelska


autor:

Zakończenie Seminariów Odnowy Wiary w diecezji zamojsko-lubaczowskiej

We wtorek (17 maja) w parafii pw. św. Brata Alberta w Zamościu świętowaliśmy zakończenie czterech Seminariów Odnowy Wiary w regionie biłgorajskim. Świętowaniu przewodniczył ks. bp Marian Rojek, pasterz diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Wzięli w nim udział również ks. Krzysztof Kralka SAC, Moderator Generalny Wspólnoty, oraz ks. Piotr Spyra, asystent kościelny Wspólnoty w tej diecezji.

Uroczysta Msza święta zgromadziła blisko 300 osób, które razem ze swoimi pasterzami dziękowały Bogu za czas 10-tygodniowych rekolekcji. Na jej zakończenie wysłuchaliśmy świadectw czterech osób, które dzieliły się tym, co Bóg uczynił im podczas Seminarium Odnowy Wiary oraz jak konkretnie przemienił ich życie. Mszę zakończyło pasterskie słowo Księdza Biskupa, który zachęcił wszystkich do dalszego wzrastania we wspólnocie Kościoła i wyraził nadzieję na dalszą ewangelizację diecezji przez naszą Wspólnotę.

Seminaria Odnowy Wiary odbyły się w parafiach św. Brata Alberta i Opatrzności Bożej w Zamościu, oraz w parafiach w Horyszowie i Skierbieszowie. W każdej z nich powstaje wspólnota Przyjaciół Oblubieńca, w której wszyscy chętni będą mogli kontynuować chrześcijańską formację i doświadczać duchowego wzrostu.

To już kolejne, po Biłgoraju, miasto i miejscowości w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, które nasza Wspólnota ewangelizowała przeprowadzając Seminarium Odnowy Wiary. Cieszymy się z każdej osoby, która brała w nim udział oraz życzymy wytrwałości, by dalej wzrastać w wierze i rozbudzać w sobie pragnienie ewangelizacji.