Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Rekolekcje wspólnoty z kościoła rektoralnego św. Ducha w Lublinie

Prowincja lubelska


autor:

Rekolekcje wspólnoty z kościoła rektoralnego św. Ducha w Lublinie

W dniach 12-14 kwietnia br., na Radnej Górze, Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca z kościoła rektoralnego Św. Ducha w Lublinie, przeżywała rekolekcje pod hasłem roku formacyjnego: "Poznaj pragnienia Mojego Serca i przyjmij Moje Słowo".

Rekolekcje rozpoczęliśmy od najważniejszego spotkania - z Jezusem w Eucharystii, dziękując za naszą Wspólnotę i zawierzając Mu ten błogosławiony czas. Przy Najświętszym Sakramencie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, który był początkiem wieczornego uwielbienia i całonocnej adoracji. W ciszy przed Panem, rozważaliśmy Słowo Boże, skierowane konkretnie do nas. Swoje pragnienia mogliśmy złożyć u stóp Pana, ufając, że nasze pragnienia łączą się z Jego pragnieniami. Nauczania ks. Andrzeja Oleszko dotykały serc i wskazywały na potrzebę modlitwy za osoby sprawujące władzę oraz jak ważne jest, by mówić innym o Bogu, ponieważ wtedy nasza wiara wzrasta najwięcej. "Polecam więc przede wszystkim, by prośby, modlitwy, wspólne błagania, dziękczynienia odprawiane były za wszystkich ludzi: za królów i za wszystkich sprawujących władzę, abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne z całą pobożnością i godnością. Jest to bowiem dobre i miłe w oczach Zbawiciela naszego, Boga, który pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy" 1 Tm 2, 1-4 Pan Bóg zatroszczył się o wszystko, hojnie nas obdarował.

Piękna pogoda pozwoliła na spacery w otoczeniu cudownej, budzącej się do życia przyrody. Był różaniec w drodze, chwile zadumy przy przydrożnych kapliczkach, nie zabrakło także wspólnotowej integracji, rozmów, tańca i śpiewu oraz mnóstwa śmiechu przy ognisku. Dobrze jest być razem, przy Panu, rodzinnie i radośnie. Zwieńczeniem naszych rekolekcji było uroczyste zawierzenie Wspólnoty Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Pełne radości świadectwa uczestników zbudowały naszą wiarę. Idziemy dalej razem za Jezusem Zmartwychwstałym.

Bogu niech będą dzięki!