Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Wizytacja wspólnot i sesja formacyjna w Anglii

Wspólnoty podlegające pod Moderatora Generalnego


autor:

Wizytacja wspólnot i sesja formacyjna w Anglii

W dniach od 14 do 19 kwietnia ks. Krzysztof Kralka SAC, Moderator Generalny Wspólnoty, oraz Marta Mendrek, odpowiedzialna za angielskie wspólnoty, przebywali w Anglii, gdzie odwiedzali miejscowe wspólnoty i umacniali środowiska, w których nasza Wspólnota prowadzi działalność ewangelizacyjną.

W czwartek odbyło się spotkanie w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Swindon, gdzie na zaproszenie ks. Jarosława Kozaka, proboszcza, prowadzimy ewangelizację parafii oraz nadzorujemy powstawanie wspólnoty.

W piątek miała miejsce wizytacja wspólnoty w Banbury, która aktualnie formuje się przeżywając podręcznik „Szkoła modlitwy”. Ks. Krzysztof w nauczaniu zachęcał, by walczyć o relację z Bogiem i wierność modlitwie, która podlega zmianom w różnych etapach życia duchowego.

Sobota zgromadziła 100 osób z naszych wspólnot w Rugby, Leamington Spa, Banbury i Oxfordu oraz z parafii w Braintree i Southend, gdzie obecnie trwa Seminarium Odnowy Wiary, na sesji formacyjnej „Wypłyń na głębię w relacji z Bogiem”. W konferencjach Moderator Generalny Wspólnoty ukazywał prawidłowy rozwój życia duchowego człowieka, oraz wyjaśniał czym jest modlitwa głębi i jak ją praktykować. Kapłan pochylał się także nad tematem walki duchowej, reguł rozeznawania duchowego oraz potrzebą formacji osobistej i wspólnotowej. Całodzienna sesja zakończyła się Mszą Święta, po której miała miejsce modlitwa o uzdrowienie. Jezus Chrystus umacniał wiarę zgromadzonych i przychodził z łaską uzdrowienia. Późnym wieczorem odbyła się rada regionu angielskiego, która była okazją do podsumowania bieżących spraw wspólnoty i zaplanowania dalszych działań formacyjno-ewangelizacyjnych.

W niedzielę ks. Krzysztof odprawił Msze święte w Rugby oraz Braintree. W głoszonym słowie przypomniał, że Jezus jako Dobry Pasterz nieustannie szuka zagubionej owcy, którą staje się każdy z nas, gdy odchodzimy od Boga. Podkreślił, że oddaje On swoje życie za owce z jednego powodu – bo je kocha! Kapłan zachęcał, by w małżeństwie, rodzinie i wszystkich relacjach uczyć się od Jezusa jak kochać i rezygnować z siebie tak, by dawać innym życie. W Braintree odbyło się kolejne spotkanie w ramach Seminarium Odnowy Wiary, na które w tym dniu przybyły również osoby z Southend, by wspólnie się modlić, słuchać głoszonego Słowa i oddawać życie Jezusowi – jedynemu Panu.

W poniedziałek ks. Krzysztof i Marta przybyli do Oxfordu, gdzie w tamtejszej polskiej parafii zakończyło się Seminarium Odnowy Wiary i rozpoczął się etap Szkoły Modlitwy. Spotkanie rozpoczęło się tradycyjnie wspólną Mszą świętą, po której uczestnicy pochylili się nad zagadnieniem modlitwy osobistej. Wielkim ubogaceniem były spotkania z animatorami i ks. Krzysztofem Pająkiem, proboszczem parafii, oraz słuchanie świadectw członków wspólnoty, w których dzielili się tym, jak Bóg przemienia ich życie poprzez formację i wspólne spotkania modlitewne.

Wizyta w Anglii była pięknym czasem wspólnej modlitwy, słuchania Słowa i umacniania się świadectwami Bożego działania.