Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Warsztaty modlitwy wspólnotowej w regionie Łukowa

Prowincja zamojsko-lubaczowska


autor:

Warsztaty modlitwy wspólnotowej w regionie Łukowa

W sobotę 25 listopada 2023r. w Aleksandrowie, wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca z regionu Łukowa, ze wspólnot: z Obszy, Łukowej, Tereszpola, Górecka Kościelnego i Aleksandrowa uczestniczyły w warsztatach modlitwy wspólnotowej, które prowadzili ks. Mateusz Januszewski oraz Elżbieta Jargiełło-Frąk wraz ze scholą posługującą przy parafii św. Marii Magdaleny w Biłgoraju. Warsztaty rozpoczęły się Eucharystią, która jest najdoskonalszą modlitwą. W homilii ks. Mateusz mówił o Bogu, który jest Bogiem tu i teraz, Bogiem, który jest z nami dzisiaj, bo jest Bogiem żywym i Bogiem żywych. Podczas spotkania uczestnicy poznawali różne formy modlitwy uwielbienia, które mieli możliwość zastosować w praktyce podczas ćwiczeń warsztatowych. Poznali plan przebiegu spotkań formacyjnych wspólnoty. Warsztaty zakończyły się wspólną modlitwą uwielbienia prowadzoną przez uczestników oraz modlitwą posłania. Ukierunkowani przez prowadzących i umocnieni Słowem Bożym, pragniemy jeszcze lepiej służyć w naszych wspólnotach i uwielbiać Boga.

Chwała Tobie Panie!