Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Rekolekcje dla regionu kraśnickiego i wspólnoty w Rzeszowie

Prowincja lubelska


autor:

Rekolekcje dla regionu kraśnickiego i wspólnoty w Rzeszowie

5 marca odbyły się jednodniowe rekolekcje dla naszych wspólnot z regionu kraśnickiego oraz dla wspólnoty z Rzeszowa.

Rekolekcje wygłosił moderator generalny Wspólnoty, ks. Krzysztof Kralka SAC. W konferencjach poruszył temat funkcjonowania wspólnoty w drugim etapie formacji. Pokazał jak się odnaleźć we wspólnocie pomimo zmian, które zachodzą zarówno w jej członkach, jak i w niej. Ten czas pozwolił również wrócić do fundamentalnych pytań: Po co jestem we wspólnocie? Czy chcę służyć? Jaka jest moja postawa dzisiaj?

Rekolekcje były czasem stawania w prawdzie, którą ukazywał Bóg, i pozwoliły na piękne budowanie wspólnotowych relacji.