Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Inauguracja pierwszych wspólnot w diecezji łomżyńskiej

Prowincja białostocka


autor:

Inauguracja pierwszych wspólnot w diecezji łomżyńskiej

W grudniu nasza Wspólnota pojawiła się w nowej diecezji – łomżyńskiej. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z inauguracji dwóch pierwszych wspólnot.

We czwartek, 3 grudnia, odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Tadeusza Bronakowskiego, która zakończyła Seminarium Odnowy Wiary w parafii pw. św. Brunona w Łomży. Powstała tam pierwsza wspólnota Przyjaciół Oblubieńca w diecezji łomżyńskiej. W Seminarium uczestniczyło około 200 osób, które przez ostatnie 10 tygodni pochylały się nad Słowem Bożym i gromadziły na wspólnych spotkaniach modlitewnych. W homilii ks. Krzysztof Kralka SAC, Moderator Generalny Wspólnoty, podkreślił, że dla zachowania żywej relacji z Bogiem w codzienności, konieczne jest wzrastanie we wspólnocie formacyjnej. Wspólna Eucharystia była okazją do dziękczynienia Bogu za wielkie rzeczy, których dokonał oraz do dzielenia się świadectwami przemiany życia.

Dwa tygodnie później (17 grudnia) w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży J.E. Ks. Biskup Janusz Stepnowski zainaugurował drugą wspólnotę w diecezji. „Nie ma lepszej ewangelizacji niż ewangelizacja własnym życiem, ale musi to być autentyczny przykład, oparty na realnym spotkaniu Jezusa” – powiedział ks. Krzysztof Kralka SAC w homilii. Zapraszał on do podjęcia dalszej formacji we wspólnocie, ale przede wszystkim do tego, by być świadkiem Jezusa na co dzień. Po Mszy Świętej miała miejsce agapa – czas świętowania, dziękczynienia i podsumowania zakończonego Seminarium Odnowy Wiary.