Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Spotkanie regionalne wspólnot z regionu radzyńskiego

Prowincja siedlecka


autor:

Spotkanie regionalne wspólnot z regionu radzyńskiego

W środę 26 listopada w Sanktuarium MBNP w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie wszystkich wspólnot regionu radzyńskiego, na którym byli również obecni pasterze z trzech wspólnot. Był to czas podsumowania pięciotygodniowej formacji książką "Uwielbienie. Tego da się nauczyć!" oraz przypomnienia misji i charyzmatu naszej wspólnoty. Bóg uczynił wielkie rzeczy w trakcie tej formacji! Konferencję wygłosiła Ewa Zalewska, a uwielbienie prowadzili przedstawiciele poszczególnych wspólnot. .

Zostały również ogłoszone zmiany odpowiedzialnych. Posługę regionalnej przestała pełnić Ewa Zalewska, a wice regionalnej - Dorota Szczerba, którym dziękujemy za 2,5 roku służby wspólnotom. Jednym z charyzmatów naszej wspólnoty jest formacja następców i z wielką radością ogłaszamy, że nowym Moderatorem Regionu radzyńskiego została Marta Byczuk, a Wice Moderatorem Ewa Siwek. Prosimy o modlitwę za nowych odpowiedzialnych. Jest to wielka radość patrzeć, jak Bóg porusza kolejne osoby, pociąga jeszcze bliżej Swojego serca i zapala ogniem Bożego Ducha by służyć w Kościele swoimi darami…

Na koniec spotkania wspólnota z Radzynia Podlaskiego - na czele z Zosią Koczkodaj odpowiedzialną za organizację agap - zatroszczyła się również o nasze potrzeby fizyczne przygotowując poczęstunek, dzięki czemu mieliśmy okazję do rozmów.