Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Dzień skupienia wspólnoty z kościoła Ducha Świętego w Lublinie

Prowincja lubelska


autor:

Dzień skupienia wspólnoty z kościoła Ducha Świętego w Lublinie

16 października Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca, która od 11 lat formuje się w kościele rektoralnym Świętego Ducha w Lublinie, przeżywała swój dzień skupienia. Na zaproszenie ks dr Franciszka Klizy, udaliśmy się do parafii Olchowiec, której proboszczem, jest ks Franciszek.

Posługiwaliśmy muzycznie i dzieliliśmy się świadectwem wiary na Mszach Świętych parafialnych.

Wspólny obiad, pyszna kawa, świeżo palona z pobliskiej palarni, mistrzowskie wyroby cukiernicze made in Duch Lublin :), a nade wszystko bycie razem, rozmowy, radość, plany, wspomnienia, tak upłynęła nam pierwsza część Niedzieli.

Czas biesiadowania, „spalaliśmy”, spacerując po Olchowcu. Oprowadzał nas ks Franciszek, opowiadając o swojej parafii. Piękne, jesienne popołudnie, inspirowało naszą kreatywność, żarty, radość, dobre humory…

Tak ożywieni, spotkaliśmy się w kościele, aby wysłuchać konferencji ks. Franciszka pt. "PRZYJACIELU, PO COŚ PRZYSZEDŁ…?", a po niej Aneta Winiarczyk, Administrator naszej wspólnoty, przypomniała nam, kim jest Przyjaciel Oblubieńca i co to znaczy, że Twoim Przyjacielem jest Jezus?

Po konferencjach, przyszedł czas na ciszę… na bycie przed Panem, wystawionym w Najświętszym Sakramencie.

Nasz dzień skupienia zakończyliśmy uwielbieniem Jezusa Chrystusa, naszego Przyjaciela, do którego chcemy przychodzić, nie tylko we wtorki w kościele Świętego Ducha, ale zawsze, codziennie.

Mamy w sercach pragnienie ewangelizacji. Chcemy nieść Jezusa innym, aby i Oni stawali się Jego Przyjaciółmi.