Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Ks. Piotr Spyra asystentem kościelnym Wspólnoty w diecezji

Prowincja lubelska


autor:

Ks. Piotr Spyra asystentem kościelnym Wspólnoty w diecezji

Bp Marian Rojek, ordynariusz diecezji zamojsko-lubaczowskiej, mianował ks. Piotra Spyrę diecezjalnym asystentem kościelnym wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca.

Zadaniem asystenta kościelnego Przyjaciół Oblubieńca w diecezji jest duszpasterska opieka nad znajdującymi się w niej wspólnotami. Troszczy się on o ich duchowy rozwój i właściwe funkcjonowanie oraz aktywnie zabiega o powstawanie wspólnot w kolejnych parafiach. Stoi również na straży zgodności nauczania Wspólnoty z doktryną Kościoła.

To już kolejna nominacja na asystenta kościelnego naszej Wspólnoty. Pierwszym jest ks. kan. Jan Grecki, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Białymstoku, który został mianowany w lutym przez Abp. Edwarda Ozorowskiego, Metropolitę Białostockiego.

Posługę asystentów polecamy opiece naszego patrona św. Jana Chrzciciela.