Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Święto Wspólnoty w Lublinie

Prowincja lubelska


autor:

Święto Wspólnoty w Lublinie

W sobotę (24 czerwca) w parafii pw. Wieczerzy Pańskiej w Lublinie odbyło się Święto Patronalne Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca prowincji lubelskiej, które zgromadziło ponad ponad 1000 osób.

Po przywitaniu wszystkich wspólnot, świętowanie rozpoczęliśmy wspólną modlitwą dziękczynienia za dar wspólnot, cały rok formacji oraz za wszystko, czego Pan dokonywał. Następnie o. Michał Murzyn, dominikanin, wygłosił konferencję na temat pokornej służby, wskazując Maryję jako Pokorną Służebnicę. Ojciec Michał przypomniał, jak ważne jest słuchanie Pana Boga i zadbanie o ciszę wewnętrzną i zewnętrzną, aby usłyszeć głos Pana. Punktem kulminacyjnym była uroczysta Msza Święta koncelebrowana przez kapłanów posługujących na co dzień w naszych wspólnotach. Przewodniczył jej moderator generalny Wspólnoty, ks. Krzysztof Kralka SAC, który skierował do przybyłych osób umacniające słowo.

Posługę muzyczną w czasie Eucharystii i modlitwy pełnił chór złożony z członków Lubelskiej Diakonii Muzycznej Przyjaciół Oblubieńca, zespołu Razem za Jezusem oraz orkiestry Pallotyńskiej Diakonii Liturgicznej. Po przerwie obiadowej i modlitwie koronką do Bożego Miłosierdzia miało miejsce uroczyste posłanie nowych odpowiedzialnych za wspólnoty lokalne – pasterzy, regionalnych, administratorów i ich zastępców. Na zakończenie odbył się Wieczór Chwały, który poprowadził ks. Krzysztof Kralka SAC wraz z zespołem Razem za Jezusem i Lubelską Diakonią Muzyczną Przyjaciół Oblubieńca.

Chwała Panu za ten piękny czas wspólnej modlitwy, budowania relacji i wielkiej radości!