Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

„Fatima – szkoła zawierzenia” – nowy podręcznik wakacyjny


autor:

„Fatima – szkoła zawierzenia” – nowy podręcznik wakacyjny

W tym roku mija sto lat od objawień Matki Bożej w portugalskiej Fatimie. Z tej okazji w czasie modlitewnego rozeznania Rada Generalna podjęła decyzję, że w ramach formacji wakacyjnej nasze wspólnoty będą rozważały przesłanie orędzia Matki Bożej z Fatimy.

Nowy podręcznik formacyjny – „Fatima – szkoła zawierzenia” – jest podzielony na trzy części: „Spotkania z Aniołem”, „Spotkania z Maryją” i „Spotkania z uczniami”. Jest on przeznaczony na czternaście tygodni, podczas których każdego dnia członkowie Wspólnoty rozważać będą Pismo Święte, fragment z objawień fatimskich lub wspomnień s. Łucji, św. Franciszka i św. Hiacynty, nauczanie papieskie i krótki komentarz. Nie zabraknie również przestrzeni na osobistą modlitwę, w czasie której Bóg będzie rozpalał serce każdego Przyjaciela Oblubieńca do ufności, ofiary i zawierzenia.