Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Kiermasz świąteczny wspólnot z regionu przemysko-rzeszowskiego

Prowincja lubelska

Kiermasz świąteczny wspólnot z regionu przemysko-rzeszowskiego

W dniach 6-8 grudnia odbył się kiermasz świąteczny, który był inicjatywą trzech wspólnot z regionu przemysko-rzeszowskiego tj. Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca z Przemyśla, Sanoka i Rzeszowa. Spotkaliśmy się w Rzeszowie na Kursie Emaus.

Każda ze wspólnot przygotowała produkty, które sprzedawały się w mgnieniu oka. Były to miedzy innymi: wieńce, stroiki, gipsowe aniołki, kalendarze, ciasteczka, pierniczki i szopki.

Dochód ze sprzedaży /ponad 1000zł/ przeznaczony został na budowę Centrum Formacji naszej wspólnoty.

Po wspólnym kiermaszu na kursie Emaus wspólnota z parafii MB Królowej Polski w Przemyślu trafiła na Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany w Przemyślu na Głównym Rynku. Nasze stoisko było otwarte trzy dni: piątek, sobota, niedziela. Zebraliśmy kolejne środki na budowę Centrum Formacji. Ale przede wszystkim był to czas dla nas, na spotkanie się, lepsze poznanie, wymianę myśli i szansa na ewangelizację. Masa ludzi przetoczyła się przez nasze stanowisko. Znajomi, którzy nie mieli pojęcia, co robimy w swoim życiu, z Kim żyjemy, że jesteśmy we wspólnocie.

To był dobry czas, czas pięknych spotkań. Chwała Panu za to!

Joanna Sz.