Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Warsztaty psychologiczne w Przemyślu

Prowincja lubelska

Warsztaty psychologiczne w Przemyślu

W sobotę 23 listopada 2019 wspólnota z Przemyśla przeżywały warsztaty psychologiczne, które poprowadziła Ania i Magda-terapeutki. Tematem przewodnim była komunikacja oraz poznanie siebie.

Uczestnicy mogli dowiedzieć się na czym polega komunikacja i jakie są cechy aktywnego słuchania. Mogliśmy także poznać swoje mocne strony oraz powierzyć te doświadczenia Panu.


Opinia jednej z uczestniczek:
"To był wspaniały czas integracji, mieliśmy okazję poznać na wzajem swoje mocne strony, którymi możemy dzielić się z innymi i te słabe strony, które czasem potrzebują wsparcia. To dało nam radość
i potrzebę bycia w grupie (szeroko pojętej), której z jednej strony możemy dawać siebie, a z drugiej czerpać siły, kiedy ustajemy.

Dla mnie ten czas poświęcony na warsztatach to dobry przystanek w pogoni życia. Pozwolił zatrzymać się przez chwilę i popatrzeć na siebie i innych oczami Boga. Pokazał mi jaka jestem, że pewne cechy, które mam są wynikiem mojego temperamentu, który jest darem od Boga. Uzmysłowiłam sobie, że każdy człowiek jest inny, wchodząc w grupę uzupełnia ją i ubogaca. Nasze różne reakcje na takie same zdarzenia są wynikiem naszych różnych temperamentów i nie mogę nikogo oceniać, ani tym bardziej zmieniać, mam nauczyć się akceptacji i funkcjonowania z innymi w miłości i zrozumieniu. Te warsztaty będą żyć we mnie jeszcze przez długi czas. Pewne informacje, które tam wybrzmiały są podstawą do dalszych przemyśleń i analiz. Chwała Panu, że na mojej drodze życia spotykam tak różnorodnych ludzi, oni ubogacają moje życie, formują i prowadzą do zbawienia. Dziękuję Prowadzącym za poświęcony czas i trud oraz tym, którzy przygotowywali te warsztaty, ale słowa podziękowania należy skierować również do samych uczestników, którzy dzielili się radością odkrywania siebie i otwartością serca:.

Kasia C-N