Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Pożegnanie o. Tomasza Jędrucha - pasterza Przyjaciół Oblubieńca w Rzeszowie

Prowincja lubelska

Pożegnanie o. Tomasza Jędrucha - pasterza Przyjaciół Oblubieńca w Rzeszowie

Poniższa notatka jest dowodem na to, jak cenni są proboszczowie, którzy oddają swoje serce parafianom a także troszczą się o CHARYZMAT wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Oby więcej takich kapłanów‼️

W dniu 06.10.2019 Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca uczestniczyła w pożegnaniu Ojca Tomasza Jędrucha, proboszcza parafii p.w. Św. Józefa Kalasancjusza w Rzeszowie. Dodatkowo pełnił on także funkcje duszpasterza naszej Wspólnoty. Msza Święta przebiegała wyjątkowo uroczyście. Na niedzielną Sumę przybyli licznie parafianie a także członkowie naszej Wspólnoty. W tym dniu nawet słowa z Ewangelii Św. Łukasza nawiązywały do tej okoliczności. "Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać." (Łk 17, 10)

Istotnie Ojciec Tomasz wykonał, to co do niego należało z dużą nawiązką. Jego zaangażowanie było widać w całej Wspólnocie Pijarskiej. Będąc odpowiedzialnym za Przyjaciół Oblubieńca, trwał z nami. Wspólnie przeżywał z nami kolejne podręczniki. Na tej podstawie wygłosił parę konferencji. Zachęcił nas do pracy nad sobą poprzez kształtowanie konkretnych cnót. Poza nauczaniem nas nasz duszpasterz bardzo mocno włączył się w organizacje ważnych dla wspólnotowych wydarzeń. Wśród nich należy podkreślić zasługi przy znalezieniu odpowiedniego miejsca na Sesję Tożsamościową Przyjaciół Oblubieńca i Dni Skupienia w Hebdowie. Istotnym jego udziałem była także konferencja, wygłoszona Hebdowie w ramach formacji „Odpowiedzialność za wiarę”. Na podziękowanie zasługuje fakt, że zasponsorował tam poczęstunek podczas Agape.

W chwilach trudnych każdy mógł na niego liczyć. Swoją posługą i życzliwością zjednywał sobie ludzi. Był zawsze gotowy do pomocy chociażby przez rozmowę i radę udzielał wsparcia. Krzepił. Ojciec Tomasz zawsze podkreślał znaczenie Słowa Bożego w życiu człowieka. Był także osobą bardzo otwartą. Świetnie sprawdził się w roli wodzireja na w dniu rocznicy powstania naszej Wspólnoty.

Ojciec Tomasz u Pijarów pełnił swoją posługę przez cztery lata, z Przyjaciółmi Oblubieńca związany od był roku, gdzie był duszpasterzem. Obecnym duszpasterzem jest O. Mariusz Kożuchowski.