Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Obszańskie Anioły 2019 – akcja charytatywna Przyjaciół Oblubieńca z Obszy

Prowincja lubelska

Obszańskie Anioły 2019  – akcja charytatywna Przyjaciół Oblubieńca z Obszy

OBSZAŃSKIE ANIOŁY to wydarzenie, które Przyjaciele Oblubieńca z Obszy zorganizowali 11 sierpnia 2019 r. z myślą o Budowie Centrum Formacji. Środki, które przekazaliśmy z tej inicjatywy to 9000 zł.

Podczas organizowania naszego świętowania spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy okazali się naszymi "Aniołami", gdyż pozyskaliśmy aż 47 sponsorów. Współorganizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Obszy, który przekazał nam nieocenioną pomoc.

Świętowanie parafialne rozpoczęło się uroczystą Mszą św., w której aktywnie uczestniczyła nasza wspólnota, natomiast bezpośrednio po Mszy rozpoczęła się druga część wydarzenia – koncerty zespołów katolickich: OPOKA, LUCUS, WIOLINKI, ANIOŁKI. Wspaniałym gościem specjalnym był ks. Krzysztof Kralka SAC wraz z zespołem RAZEM ZA JEZUSEM, którzy poprowadzili piękne uwielbienie.

Główną atrakcją była loteria fantowa (fanty udało nam się zakupić dzięki hojności naszych sponsorów), podczas której można było wygrać: notebook, konsolę x-box, rower, deskorolkę elektryczną sky-master, głośniki, walizkę, kosmetyki, bony upominkowe i wiele wiele innych. 

Nie zabrakło atrakcji dla dzieci – mogły one bawić się na dmuchanych zjeżdżalniach, malować twarze etc. 

Lokalna społeczność, która włączyła się w świętowanie parafialne m.in. Koła Gospodyń Wiejskich razem ze wspólnotą przygotowały kiermasz smakołyków, na którym można było zakupić różne pyszności.

Kilka utalentowanych osób wykonało haftowane aniołki, które również były sprzedawane.

Mieliśmy także stoisko z książkami m.in. książki ks.Krzysztofa Kralki SAC, które udało nam się pozyskać w formie komisu.

Otrzymaliśmy bardzo duże wsparcie przy organizacji zwłaszcza ze strony osób, które pracują w Biurze Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Dziękujemy Ewie Zalewskiej za piękny plakat i okazane serce oraz innym osobom, które zawsze służyły pomocą.

Na chwałę Bożą!


Relacja ze spotkania: Beata Zarosa
Zdjęcia: Joanna Ferens (Katolickie Radio Zamość)