Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Święto wspólnot regionu lubelskiego św. Maksymiliana 2019

Prowincja lubelska

Święto wspólnot regionu lubelskiego św. Maksymiliana 2019

Dnia 15.06.2019 r. w parafii p.w. Św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie odbyło się Regionalne Święto Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy i wołania o Ducha Świętego, który otwierał nasze serca na miłość i jedność we wspólnocie. Słowa, które towarzyszyły nam tego dnia to słowa Jezusa: «Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, tak jak Syn Człowieczy, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu». (Mt 20,26-28).

Konferencje tematyczne o służbie w rodzinie, we wspólnocie i w Kościele wygłosił nam ks. Piotr Nowak - proboszcz z parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie. Po wysłuchanych konferencjach i podziękowaniu za służbę na rzecz wspólnot Pasterzom i Administratorom, odbyła się Eucharystia, której przewodniczył ks. Marek Urban - proboszcz z parafii Św. Antoniego Padewskiego w Lublinie. Homilię wygłosił dla nas pasterz jednej ze wspólnot ks. Łukasz Głaz.

Po uroczystej Mszy Św. wszyscy skierowaliśmy się na wspólny obiad, po którym nastąpił czas wspólnego budowania relacji. Mnóstwo rozmów, uśmiechów, serdeczności a także miłości spowodowało, że czuliśmy się jak jedna wielka rodzina, która spędziła ze sobą bardzo aktywnie czas nie tylko przy pysznie przyrządzonych sałatkach, ale także przy wspólnotowych zabawach.

Zabawy zakończyła licytacja krówek, z której cały dochód został przekazany na budowę Centrum Formacji. Nasze spotkanie zakończyliśmy wspólnym dziękczynieniem za naszych przełożonych, pasterzy oraz formację w naszych wspólnotach, dzięki której przemieniają się nasze serca. Wspólnie uwielbialiśmy Boga w Jego obecności i miłości, której tak bardzo doświadczaliśmy przez drugiego człowieka. Bogu niech będą dzięki, za ten czas łaski.