Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Święto wspólnoty z Kielc 2019

Wspólnoty podlegające pod Moderatora Generalnego

Święto wspólnoty z Kielc 2019

W niedzielę 16 czerwca Święto Wspólnoty celebrowała wspólnota z Kielc. Był to czas wspólnego dziękczynienia za cały rok formacyjny, umacniania się na drodze bycia prawdziwym Przyjacielem Oblubieńca oraz czas integracji. Dzień rozpoczął się od Eucharystii, podczas której dziękowaliśmy Bogu za dar wspólnoty, każdej relacji, prosząc Pana o Jego błogosławieństwo na dalsze kroki we wspólnocie wpatrując się szczególnie w tajemnicę Świętej Trójcy.

Po Mszy Świętej w modlitwie wielbiliśmy Boga, był czas na podzielenie się świadectwem co Pan uczynił podczas tego roku formacyjnego. Wysłuchaliśmy także konferencji wygłoszonej przez naszego pasterza, księdza Piotra Białka, na temat tożsamości Przyjaciela Oblubieńca przypatrując się postawie świętego Jana Chrzciciela, patrona naszej Wspólnoty. Poświęcone zostały także ikony Jezusa z Przyjacielem, które będą pomagać w kontemplowaniu naszej tożsamości.

Potem był czas na wspólne świętowanie. Był grill, śpiewy, tańce, rozmowy. Nie zabrakło miejsca na podziękowania dla animatorów, a także dla naszego pasterza księdza Piotra, administratorki Oli oraz wice administratora Przemka za ich troskę i całoroczną posługę.

Na koniec wspólnie odśpiewaliśmy Litanię Do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji wszystkich wspólnot Przyjaciele Oblubieńca.

Chwała Panu za czas wspólnego wzrastania na Jego drodze!