Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Rekolekcje "Przełomowe decyzje" w Lublinie


autor:

Rekolekcje

30 marca 2019 w Lublinie odbyły się rekolekcje "Przełomowe decyzje. Jak nie zatrzymać się w rozwoju duchowym?", które dla ponad 600 osób (również spoza naszej wspólnoty) poprowadził ks. Krzysztof Kralka SAC. W organizację spotkania zaangażowało się wiele wspólnot, a szczególnie Przyjaciele Oblubieńca z parafii św. Maksymiliana Kolbe oraz Trójcy Przenajświętszej w Lublinie.

Był to niesamowity Czas Łaski, powstawania z letargu i podejmowania przełomowych decyzji. Dostaliśmy konkretne wskazówki, w czym ma się wyrażać nasz wzrost duchowy, co nas blokuje przed rozwojem a co go przyspiesza. Poprzez poszczególne konferencje Pan Bóg budził nasze serca do prawdziwego życia a Duch Święty obdarzał ogromną radością! W wielu sercach zrodziło się pragnienie pięknego i harmonijnego przeżywania człowieczeństwa w wymiarze duchowym, psychicznym oraz fizycznym, a także wyjścia poza strefę komfortu, gdzie dokonuje się nasz największy rozwój.

Chwała Panu za ten dzień, za naszego Moderatora Generalnego – ks. Krzysztofa Kralkę, za każdego uczestnika, za każdą podjętą przełomową decyzję i rozpalenie pragnienia do spełniania naszych marzeń!

Wiosna za oknem i w naszych sercach - to jest fakt! :)

Niech podsumowaniem tych rekolekcji będą słowa piosenki "Już czas!":

Już czas, by to, co złamał świat,
To, co umarło w nas, ożyło znów.
Już czas, by życie w groby tchnąć,
By w róg zwycięstwa dąć, by znowu żyć!

Słyszę już wołanie,
Słyszę z nieba deszczu dźwięk
Ponad górami i nad dolinami
Słyszę wołanie: Już czas!

Już czas, by świat uwolnić z mar,
by w sercach płonął żar poświęcenia.
Już czas, czas, aby siebie dać
i życie kłaść dla pokolenia!

Już czas, czas dla złamanych serc,
By z nich wydobył się zew wolności!
Już czas, czas, aby poczuć znów,
Jak wieje Boży duch, niosąc pieśń radości!