Wiadomości

Aktualności z życia naszej wspólnoty

Rekolekcje "W duchu odpowiedzialności" dla regionu ełckiego i łomżyńskiego

Prowincja białostocka


autor:

Rekolekcje

W sobotę 23 marca 2019 r. w auli II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Łomży zgromadziło się 350 osób, by wziąć udział w prowadzonych przez ks. Krzysztofa Kralkę SAC - Moderatora Generalnego Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca rekolekcjach na temat W duchu odpowiedzialności. Przybyli na nie członkowie wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca z regionu łomżyńskiego i ełckiego razem ze swymi pasterzami. Rekolekcje pobłogosławił ks. Biskup Janusz Stepnowski, któremu towarzyszył Asystent Kościelny diecezji łomżyńskiej ks. dziekan Dariusz Nagórski.

W czasie spotkania ks. Krzysztof Kralka SAC wygłosił trzy konferencje, w których ukazał postawę chrześcijanina odpowiedzialnego za wiarę, rodzinę i wspólnotę.

Przyjaciel Oblubieńca dzięki systematycznemu formowaniu się wzrasta w wierze i mądrości Bożej i staje się świadkiem wiary dla innych. W duchu miłości i służby przyjmuje odpowiedzialność za swoją rodzinę, a będąc we wspólnocie, uczy się słuchać Jezusa i pozwala Mu się formować.

Zwieńczeniem rekolekcji była Eucharystia, w czasie której ks. Krzysztof zawierzał Bogu naszą wspólnotę. Dzięki rekolekcjom i wspólnej modlitwie uczestnicy spotkania na nowo poznali głębię i wielowymiarowość odpowiedzialności.