Wspólnota Rada Generalna | Skład Rady Generalnej

Członkowie Rady Generalnej:

1) ks. Łukasz Żaba SAC - Moderator Generalny

Kapłan, pallotyn. Moderator generalny Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Mieszka we Wspólnocie Pallotyńskiej w Lublinie (przy ul. Monte Cassino). Posługuje w Pallotyńskiej Szkole Nowej Ewangelizacji.  W wolnych chwilach lubi czytać książki, jeździć na rowerze, grać w siatkówkę i wędrować po górach.

2) ks. Piotr Spyra - I Wice Moderator Generalny

Szczęśliwy ksiądz. Ukończył studia doktoranckie z teologii (katechetyka), a także studia magisterskie: jazz 
i muzyka estradowa. Na co dzień pracuje w kurii diecezji zamojsko-lubaczowskiej, gdzie zajmuje się duszpasterstwem, ewangelizacją i mediami. Dyrektor Zamojskiej Szkoły Ewangelizacji. Asystent diecezjalny wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Współodpowiedzialny za organizację wakacyjnych spotkań dla młodzieży „Exodus Młodych”. W wolnej chwili odmawia różańce i ogląda filmy o Jamsie Bondzie.

3) Urszula i Jacek Cupriakowie - II Wice Moderator Generalny

Małżeństwo od 1989 roku. Szczęśliwi rodzice czwórki dzieci - syna i trzech córek oraz dziadkowie fantastycznej trójki wnucząt. Od chwili nawrócenia w 2004 r. żywo zaangażowani w życie Kościoła. Posługują w Pallotyńskiej Szkole Nowej Ewangelizacji. Oboje formują się we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca w Ożarowie Mazowieckim od początku jej istnienia. Wspólnie prowadzą gospodarstwo ogrodnicze.

4) ks. Krzysztof Kralka SAC

Pallotyn, ważną część jego posługi zajmuje prowadzenie wieczorów uwielbienia oraz modlitw w intencji uzdrowienia. Jest autorem wielu książek. Przełożony Wspólnoty Pallotyńskiej (przy ul. Monte Cassino w Lublinie). Założyciel i Moderator Generalny Wspólnoty "Przyjaciele Oblubieńca" w latach 2010-2020. Obecnie odpowiada za formację permanentną oraz osób będących w „Przymierzu”, a także za budowę Centrum Formacji. Dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Lider zespołu Razem za Jezusem. Interesuje się monastycyzmem oraz lubi wędrówki górskie.

5) Ewa Adamowicz - ekonom generalny

Pracownik biura Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Formuje się we wspólnocie Przyjaciół Oblubieńca przy parafii Wieczerzy Pańskiej w Lublinie od początku jej powstania. Odpowiedzialna za wspólnoty w Prowincji przemysko-rzeszowskiej. Odpowiedzialna za Fundację Wspólnota Przyjaciele Oblubieńca i rozliczanie finansów (ekonom generalny). Absolwentka studiów podyplomowych w zakresie duchowości katolickiej (KUL). Lubi sport, dobry film i odpoczynek w ciszy.

6) Marta Mendrek - sekretarz generalny

Sekretarz Generalny, odpowiedzialna za Prowincję Łomżyńską oraz Podlaską wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Wicedyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji. Absolwentka filologii angielskiej, obecnie studentka teologii. Pracownik biura Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji i Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca w Lublinie. Prowadzi spotkania formacyjne dla kobiet. Lubi czytać książki, podróżować i oglądać kabarety.

7) Aneta Stanuch

Z zawodu nauczyciel. Posiada bardzo długie doświadczenie wspólnoty – od 1997 r. w Odnowie w Duchu Świętym, od 2012 r. we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca.  W wolnych chwilach lubi oglądać filmy, czytać książki i zajmować się dekoracją kwiatową (florystyka).

8) Agnieszka Jasińska

Pochodzi z Błonia koło Warszawy. Od roku mieszka w Lublinie. Od 9 lat formuje się we wspólnocie Przyjaciele Oblubieńca w Ożarowie Mazowieckim. Pracuje w biurze Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Odpowiedzialna za zespół koordynatorów ds. budowy Centrum Formacji Wspólnoty Przyjaciele Oblubieńca. Pasje: muzyka, ludzie, podróże.