Struktura

Struktura organizacyjna wspólnoty

Parafia św. Rocha w Długosiodle

Pasterz: ks. Kamil Paź

Administrator: Beata Kęcka

Wiceadministrator: Anna Bączyk

Adres: ul. Królowej Jadwigi 1
07-210 Długosiodło

E-mail: poblubienca@parafiadlugosiodlo.pl

Media:

Spotkania: poniedziałek, godz. 18.30 w kościele

Parafia św. Rocha w Długosiodle

Zawiązanie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca przy Parafii w Długosiodle miało miejsce przed Bożym Narodzeniem 2018 r. Obecnie nasza młoda, rozwijająca się wspólnota, liczy około 70 osób w bardzo zróżnicowanym wieku – od 18 do 75 lat.

Każdy kolejny tydzień rozważań, jak również kolejne wspólnotowe spotkania, są dla nas niezwykłą okazją do pogłębiania naszej relacji z Bogiem. Dbamy także o rozwój naszych relacji wewnątrzwspólnotowych, byśmy potrafili wzrastać nie tylko w przyjaźni do Jezusa, ale również do siebie nawzajem.

Opiekę nad naszą wspólnotą sprawuje wspaniały pasterz, który jest nam nieocenioną pomocą w kwestiach organizacyjnych, dba o nasz duchowy rozwój, a swoją życzliwością, skromnością i empatią wprowadza do naszej wspólnoty bardzo przyjazną i pełną wyrozumiałości atmosferę, która niezwykle pomaga nam wzrastać.

Przy dorosłych członkach wspólnoty kształtuje się również grupka młodzieży, która z gorliwością uczestniczy w spotkaniach, pogłębia swoją wiarę oraz czerpie ze świadectw innych dorosłych członków wspólnoty. Młodzież ubogaca spotkania posługując jako schola i swoją młodzieńczą radością zaraża innych optymizmem.